بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس کشور و از جمله در اصفهان به‌دنبال کلاس‌های‌ تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان هستند. از دلایلی که دانش‌آموزان را به استفاده از این کلاس‌ها تشویق می‌کند؛ می‌توان به مواردی از قبیل عدم تمرکز کافی در کلاس درس، رابطه خشک معلم ریاضی با دانش‌آموزان، شلوغی کلاس، بازدهی پایین و... اشاره نمود. در اینگونه مواقع، دانش‌آموزی که نمی‌تواند کلاس درس ریاضی را به خوبی بیاموزد؛ با کمک یک معلم خصوصی متبحر و باتجربه که روش‌های مناسب تدریس ریاضی را متناسب با روحیه هر دانش‌آموز می‌داند، می‌تواند به درس ریاضی علاقه‌مند شود. اگر شما نیز ساکن اصفهان هستید و به‌دنبال یک مؤسسه برای تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان یا کلاس ریاضی آنلاین برای فرزندتان هستید؛ این مقاله می‌تواند به شما جهت یافتن بهترین معلم خصوصی ریاضی در اصفهان کمک کند.

 

 

مزایای تدریس خصوصی ریاضی

قبل از هر چیز بد نیست که در ابتدا به مزایای داشتن یک معلم خصوصی ریاضی خوب اشاره کنیم تا اگر هنوز تردیدی در این مورد دارید بتوانید تردید خود را برطرف سازید.

تغییر بازه زمانی کلاس‌ها و برنامه آموزشی

درس ریاضی از آن درس‌هایی است که اگر در زمانی که دانش آموز از نظر ذهنی خسته است و یا تمرکز ندارد آموزش داده شود؛ آن دانش آموز به‌راحتی نمی‌تواند با مطالب آموزش داده شده ارتباط برقرار کند. لذا یکی از مهم‌ترین مزایای معلم خصوصی این است که به دانش‌آموز امکان می‌دهد تا در ساعاتی از روز  که از نظر ذهنی در آمادگی کامل است و به‌راحتی می‌تواند بر روی مباحث، تمرکز داشته باشد؛ ساعت کلاس‌ها را تنظیم کند. بدین ترتیب در کلاس‌های خصوصی، امکان افزایش یا کاهش تعداد جلسات با توجه به شرایط شاگرد و اتفاقات پیش‌بینی نشده وجود دارد. این در حالی است که در کلاس‌های مدارس ممکن است به دلیل ثابت بودن برنامه‌ریزی زمانی، احتمال از دست دادن بعضی از مفاهیم و مباحث وجود داشته باشد.

 
 

توجه به تفاوت‌های دانش‌آموزان در کلاس خصوصی ریاضی

در کلاس‌های ریاضی مدارس به‌دلیل تعداد زیاد دانش‌آموزان و ازدحام و شلوغی محیط کلاس، معلم نخواهد توانست به تک تک دانش‌آموزان توجه کند. علاوه بر این به دلیل شلوغی کلاس، امکان حل مسئله و تمرین به‌صورت فردی وجود ندارد. لذا مطالب را به گونه‌ای بیان می‌کند که گویی تمام حاضران در کلاس از هر نظر یکسان هستند. در این حالت تعدادی از دانش‌آموزان ممکن است به دلیل احساس کندی در بیان مطالب توسط معلم و تعدادی دیگر به دلیل احساس سریع رد شدن معلم از مباحث، میل و اشتیاق خود را به آموختن از دست بدهند. اما با برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان یا هر شهر دیگر؛ به این اصل توجه می‌شود که دانش‌آموزان با هم فرق دارند. معلم با توجه به استعداد شاگرد، مطالب را به گونه‌ای بیان می‌کند که متناسب با درک و توانایی شاگرد باشد. به‌عبارتی در تدریس خصوصی ریاضی به اصل انعطاف‌پذیری توجه می‌شود. در این‌جا سعی معلم خصوصی بر این است که برای شاگردان کندتر با تمرکز پایین‌تر، وقت بیشتری بگذارند و از شیوه‌هایی استفاده کنند که روند تدریس سریع‌تر یا آهسته‌تر از گیرایی دانش‌آموز نباشد.

 

حل تمرین بیشتر و بررسی مسئله‌های متعدد

در کلاس خصوصی ریاضی امکان حل تمرین و نمونه سؤالات بیشتری در مقایسه با کلاس‌های ریاضی مدارس وجود دارد. بدین‌ ترتیب تا زمانی که شاگرد در مبحثی مشکل داشته باشد، هم‌چنان امکان حل تمرین‌های بیشتر و توضیحات مفصل‌تر وجود دارد. همچنین در صورتی که دانش‌آموز بر موضوع و مبحث تسلط داشته باشد و نیاز به گذاشتن وقت زیادی برای آن موضوع نباشد می‌تواند سریع‌تر از مبحث مورد نظر رد شد.

 

این در حالی است که در کلاس ریاضی مدارس هر مبحث به‌صورت استانداردی از پیش تعیین شده که برای همه یکسان و متداول است؛ تدریس می‌شود و معلم تفاوتی بین افراد سریع‌الانتقال با آن دسته از دانش‌آموزان که نیاز به یادگیری و تمرین بیشتری دارند، قائل نمی‌شود.

دسترسی به معلم خصوصی حتی یک روز قبل از امتحان

معمولاً در مدارس دو هفته قبل از برگزاری امتحانات، تدریس کلاس‌های آموزشی به پایان می‌رسد. بنابراین عملاً تا روز برگزاری امتحان امکان دسترسی به معلم مربوطه برای رفع اشکال وجود نخواهد داشت. این در حالی است که در صورت استفاده از یک معلم خصوصی، دانش‌آموز می‌تواند هر زمان که نیاز داشته باشد، هماهنگی‌های لازم را به‌عمل آورد تا جلسات رفع اشکال و جمع‌بندی قبل از برگزاری امتحان ریاضی برای او برگزار شود. بدین‌ترتیب دانش‌آموز و خانواده او با خیال آسوده‌تر، ایام امتحانات را سپری خواهند کرد.

مزایای دیگر برگزاری تدریس خصوصی ریاضی

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها پرداخته شد، مزایای دیگری را می‌توان برای استفاده از معلم خصوصی ریاضی برشمرد. این مزایا عبارتند از:

 
  • امکان پرسش از تمام سؤالات درسی مخصوصاً برای دانش‌آموزان خجالتی.
  • توضیح مباحث مربوط به سال‌های قبل و رفع اشکال پایه‌های تحصیلی گذشته به منظور قوی شدن پایه ریاضی دانش‌آموز.
  • امکان برگزاری کلاس خصوصی در منزل.
  • افزایش تمرکز به‌دلیل جو آرام و خلوت کلاس خصوصی.

اهمیت انتخاب آگاهانه معلم برای تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان

همان‌طور که می‌دانید ریاضی به‌عنوان مفهومی‌ترین درس در مدارس که دانش‌آموزان از دبستان تا دبیرستان و گاهاً تا دانشگاه با آن سروکار دارند؛ یکی از مهم‌ترین دروس است که در صورت عدم تدریس مناسب و ضعیف شدن پایه دانش‌آموز، اثر خود را در پایه‌های بالاتر نیز برجای می‌گذارد. لذا لزوم شرکت در کلاس‌های خصوصی ریاضی بر کسی پوشیده نیست. ناگفته نماند که تمامی معلم‌های خصوصی در یک سطح نیستند و برای گرفتن نتیجه مطلوب، لازم است بهترین معلم خصوصی ریاضی در اصفهان را برای تدریس انتخاب کنید که سابقه درخشانی در این امر داشته باشد.

گروه آموزشی اکولرن

گروه آموزشی اکولرن یک گروه آموزش تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان است که با در اختیار داشتن تعدادی از بهترین معلم خصوصی ریاضی در اصفهان با هدف ایجاد ارتباطی نوین، بین دانش‌آموز و معلم تشکیل شده است. تلاش معلم خصوصی ریاضی در اصفهان در گروه اکولرن این است که بهترین شیوه را برای تدریس به هر دانش‌آموز متناسب با نیاز و پایه تحصیلی او بیابد.

 

در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان توسط اکولرن از شیوه‌های نوین آموزش برای بهبود توانمندی‌ها و علایق دانش‌آموز استفاده می‌شود. به این ترتیب که معلم در کنار تمرین‌هایی که موضوع را برای شاگرد ملموس‌تر می‌سازد، از وسایل کمک آموزشی نیز برای آموزش مفاهیم درسی استفاده می‌کند. گروه اکولرن علاوه بر تدریس حضوری، امکان برگزاری کلاس ریاضی آنلاین را نیز برای علاقه‌مندان فراهم نموده است. بنابراین اگر شما نیز می‌خواهید از مزایای تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت کلاس ریاضی آنلاین، برای فرزندان خود استفاده کنید؛ می‌توانید برای شرکت در کلاس‌های‌ خصوصی ریاضی در اصفهان با شماره تلفن 09355126530 تماس بگیرید و یا به آدرس اینترنتی Https://echolern.ir/ مراجعه نمایید.